Tomaszów Mazowiecki, Inowłódź, Konewka

Groty Nagórzyckie

Jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Tomaszowa. Stosunkowo krótka, ale ciekawa trasa ciągiem jaskiń powstałych podczas wydobywania krzemionki do produkcji szkła ozdobnego. W budynku administracyjnym znajduje się niewielka wystawa szkła wytworzonego z wydobytej tutaj krzemionki. Ja skupiam się na filmowaniu.

Skansen Rzeki Pilicy

Następna odwiedzona tego dnia miejscówka. Miszmasz na ekspozycji. Drogi parking. Walka z kontrastem spowodowanym nachodzącymi chmurami, czasu na czekanie na ich przejście brak, bo czas goni.

Zamek w Inowłodziu

Samo miejsce pamiętam sprzed remontu (o którym nawet nie wiedziałam!), miłe zaskoczenie. Do tego tanie bilety wstępu. Pierwszy raz tego dnia zabieram z auta Prakticę.

Kościół św. Idziego w Inowłodzu

Fatalnie oznakowany dojazd! Po krótkim błądzeniu po okolicy docieram na miejsce. Robię raptem kilka kadrów, bo czas ucieka. Wewnątrz jakieś nabożeństwo więc nie ma szans zwiedzić.

Bunkier w Konewce

Docieram na praktycznie ostatnią godzinę otwarcia skansenu. Na miejscu kupuję dość niewielkich rozmiarów monografię miejscowych bunkrów kolejowych (drugi, niezagospodarowany, znajduje się w pobliskim Jeleniu). Szybkie parę zdjęć w większości na wysokim ISO.