Nałęczowska Kolej Dojazdowa – rozkładowym pociągiem do Polanówki

Był to jeden z ostatnich pociągów na stacji Nałęczów wąskotorowy, niedługo później stacja ta zostaje odcięta od sieci w wyniku uszkodzenia wiaduktu w Rogalowie nad DW 830. Trasa pociągu: Nałęczów Wąskotorowy – Karczmirska – Polanówka – powrót do Nałęczowa Wąskotorowego.

Do Nałęczowa udaję się osobowym z Lublina, czekając na odjazd wykonuję kilka zdjęć.

Parowóz Pt47-157. Parowóz Pt47-157. Lokomotywa elektryczna ET41-173. Załadunek wagonu pocztowego - ostatnie miesiące.

Nałęczów Wąskotorowy – po przyjeździe pociągu wąskotorowego z Karczmirsk odbywa się oblot składu przy użyciu trójkąta.

Pociąg z Karczmirsk prowadzony Lxd2-297. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Manewry na trójkącie w Nałęczowie Wąskotorowym. Dwuosiowy normalnotorowy wagon kryty z XIX wieku. Pociąg gotowy do odjazdu. Pociąg gotowy do odjazdu.

Mijając tory przeładunkowe fotografuję ledwo widoczne transportery.

Nieczynne transportery Tddyyhp. Nieczynne transportery Tddyyhp. Budynek stacji Nałęczów Wąskotorowy i nieczynne transportery Tddyyhp. Suwnica używana do przeładunku. Semafor wjazdowy stacji Nałęczów Wąskotorowy.

Jesienny szlak w kierunku Wąwolnicy, jesienne klimaty Lubelszczyzny.

Buraki cukrowe, jeszcze kilka lat temu trafiły by do Opola Lubelskiego wagonami kolejki. Szlak Nałęczów Wąskotorowy - Wąwolnica. Szlak Nałęczów Wąskotorowy - Wąwolnica.

Wąwolnica – krótki postój.

Plac składowy buraków cukrowych w Wąwolnicy. Pociąg w Wąwolnicy. Wąwolnica.

Bez zatrzymania mijamy Niezabitów.

Szlak Wąwolica - Niezabitów. Niezabitów. Szlak Niezabitów - Karczmirska.

Postój i oblot składu w Karczmirskach (dalej jedziemy z lokomotywą z tyłu) umożliwia zwiedzenie stacji.

Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - dawny zasiek węglowy. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Lxd2-297 w Karczmirskach. Pociąg w Karczmirskach. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Lokomotywa Lxd2-297 w trakcie manerwów. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - węglarka Wddx. Drezyna motorowa Dm 615. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - wagony Bxhpi w klasycznym malowaniu.. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - wagon Bxhpi.. Karczmirska - widok na szykowanie składu. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - węglarka typu górnośląskiego. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - zmodernizowana węglarka Wddx. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach -  węglarka Wddx. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - letniak platforma. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - węglarka Wddx. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - węglarka Wddxh. Zgromadzone wagony towarowe w Karczmirskach - węglarka typu górnośląskiego. Lxd2-296. Lxd2-300. Pług odśnieżny.

Ze względu na brak mijanki na docelowym przystanku, w kierunku Polanówki jedziemy z lokomotywą z tyłu.

Szlak Karczmirska - Polanówka. Szlak Karczmirska - Polanówka.

W Polanówce odbyło się ognisko po czym na biegu wróciliśmy do Nałęczowa.

Polanówka. Polanówka. Polanówka. Polanówka. Szlak na Wilków Wąskotorowy. Polanówka. Polanówka. Polanówka. Polanówka.